SKB ENERGY

MIKROINSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

KLIENCI INDYWIDUALNI


INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – ROZWIĄZANIA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Biorąc pod uwagę coroczne podwyżki prądu, warto zastanowić się nad tym, czy bardziej opłacalnym rozwiązaniem nie byłoby stworzenie własnej elektrowni. Dzięki ogniwom fotowoltaicznym zamieniającym energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną zyskuje się niezależność energetyczną we własnym domu. W tym zakresie oferujemy szerokie rozwiązania dla klientów indywidualnych.

DARMOWA ENERGIA PRZEZ CAŁY ROK

Jeśli chodzi o instalowanie systemu fotowoltaicznego, to moduły solarne można montować m.in. na dachach domów jednorodzinnych, garażach, wiatach oraz innych budynkach wolnostojących. Ich wielkość jest uzależniona indywidualnie od tego, jakie potrzeby i warunki architektoniczne ma klient. Jednak w przypadku stałej dostawy prądu do takich urządzeń jak zmywarka, pralka, lodówka, czajnik, sprzęt RTV, komputerowy czy dla ewentualnego ogrzewania podłogowego itp. wystarczy instalacja o mocy nieprzekraczającej 10 kWp.

Panele solarne produkują energię elektryczną nie tylko latem. Mimo, iż promieniowanie słoneczne jest mniejsze zimą, to moduły fotowoltaiczne pracują także i wtedy. Podobnie jest też w sytuacji, gdy niebo jest zachmurzone.

Największa produkcja “zielonej energii” przypada w Polsce na okres od maja do sierpnia, a najmniejsza – od listopada do lutego. Tym samym można zredukować, praktycznie do minimum, korzystanie z prądu dostarczanego przez Zakład Energetyczny.

INSTALOWANIE FOTOWOLTAIKI

Jako firma zajmująca się instalacjami solarnymi oferujemy kompleksowe zestawy zawierające moduły fotowoltaiczne, systemy montażowe, które dopasowuje się pod określoną powierzchnię, inwerter (inaczej falownik) oraz zabezpieczenia DC i AC. Żywotność paneli wynosi dzisiaj już 25 lat, a ryzyko awarii praktycznie nie istnieje.

Dlaczego warto skorzystać z instalowania fotowoltaiki?

Oto kilka przykładów korzyści, jakie można uzyskać, decydując na montaż paneli fotowoltaicznych:

Uniezależnienie się od publicznych dostawców prądu

Obniżenie rachunków za prąd nawet o 90 % w skali roku

Zwrot inwestycji w ciągu kilku lat

Niski koszt wyprodukowania prądu dla potrzeb sprzętu domowego – urządzenia najpierw pobierają darmową energię słoneczną, a dopiero później płatną z Zakładu Energetycznego

Ekologiczne rozwiązanie – brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia takich jak np. pyły, tlenki siarki, azoty i dwutlenek węgla

W 100 % bezobsługowy system

SKB ENERGY to firma zajmująca się fotowoltaiką.

Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, proponując mu takie warunki współpracy, aby mógł koszt inwestycji rozłożyć na dogodne raty. Ze swej strony gwarantujemy zestawy fotowoltaiczne najwyższej jakości oraz profesjonalny montaż.

Warto pamiętać o tym, że można ją optymalnie dopasować do potrzeb swojego domu!

FIRMY


OBNIŻ KOSZTY FUNKCJONOWANIA TWOJEJ FIRMY I ZARABIAJ NA DARMOWEJ ENERGII ZE SŁOŃCA

Dla Przedsiębiorców mamy korzystne rozwiązania finansowania instalacji fotowoltaicznej. Finansując instalację fotowoltaiczną Twoja firma „nie zamraża” własnych środków i jest w stanie operować swoją gotówką w innych obszarach działalności. Inwestycja rozłożona jest w czasie, dzięki czemu jej koszt jest rozdzielony na dogodne raty, które w całości można ująć w kosztach podatkowych.

Dodatkowo, inwestując w instalację fotowoltaiczną, gwarantujesz sobie obniżenie do minimum kosztów za prąd wykorzystywany w Twoim przedsiębiorstwie. 

 • Koszty poniesione w związku z budową instalacji fotowoltaicznej podlegają odpisom amortyzacyjnym
 • Przewiduje się amortyzację według metody liniowej stawką 7% lub według metody degresywnej stawką 14% z zastosowaniem współczynnika 2.0., dzięki czemu inwestycja szybciej Ci się zwróci
 • Spośród wszystkich dostępnych odnawialnych źródeł energii, inwestycja w fotowoltaikę jest najbezpieczniejsza i zwraca się najszybciej, bo w ok. 5-8 lat
 • Nawet po tym czasie, Twoje panele słoneczne dalej będą dla Ciebie produkować gwarantowaną ilość darmowej energii przez kolejne 20-25 lat

Ponadto, Twoja firma przyczyni się do zmniejszenia emisji groźnego CO2.
Typowa instalacja fotowoltaiczna dla firmy obniża produkcję CO2 o dziesiątki ton rocznie! Jest to ogromna korzyść dla Ciebie, dla firmy i dla społeczeństwa.

GOSPODARSTWA ROLNE


INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

Trendy we współczesnej energetyce cały czas się zmieniają. Wynikiem poszukiwania oszczędności oraz rozwiązań przyjaznych dla natury, jak i możliwości czerpania z niej korzyści, stały się elektrownie fotowoltaiczne. Spotkać je można m.in. w gospodarstwach rolnych, które mają znacznie większe zapotrzebowanie na energię niż np. obiekty mieszkalne. Profil zużycia jest tu porównywalny do tego, który mają zakłady produkcyjne czy usługowe.

Ogniwa fotowoltaiczne w gospodarstwie rolnym to propozycja dla tych rolników, którzy szukają oszczędności w zakresie uzyskiwania i wykorzystywania energii. Możliwość produkowania i wykorzystywania jej na własne potrzeby stwarza zamontowanie paneli fotowoltaicznych.

ULGA INWESTYCYJNA DLA ROLNIKÓW

Zamień koszty na oszczędności, dzięki własnej Elektrowni Słonecznej. Zainwestuj w odnawialne źródła energii, obniżając rachunki za prąd prawie do 0 zł.

ROLNIKU! CZY WIESZ, ŻE MONTUJĄC INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z 25% ULGI PODATKOWEJ?

Zamontuj własną Elektrownię Słoneczną, a ¼ poniesionych kosztów odlicz od podatku rolnego.

Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji na podstawie złożonego wniosku.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym, rolnik lub hodowca, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków (w tym budowę instalacji fotowoltaicznej), ma prawo skorzystać z 25 % ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty. Ulga przyznawana jest po zakończeniu inwestycji na podstawie złożonego wniosku. Polega na odliczeniu 1/4 udokumentowanej kwoty poniesionej na inwestycję od należnego podatku rolnego.

PRZYKŁAD:

 • Inwestor zamontował własną Elektrownię Słoneczną, a koszt inwestycji wyniósł 40 000 zł
 • Oznacza to, że będzie mógł odliczyć od podatku rolnego kwotę 10 000 zł (40 000 x 25%)
 • Ulgę z tytułu tej inwestycji może rozliczać maksymalnie przez 15 lat

Zatem, jeżeli podatek rolny płacony przez inwestora wynosi 2000 zł rocznie – przez 5 lat nie poniesie on żadnych kosztów z tytułu podatku rolnego.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ:

 • Ulga nie przysługuje, jeżeli wydatki poniesione na budowę instalacji fotowoltaicznej zostały sfinansowane preferencyjnymi kredytami, pożyczkami czy dotacjami, pochodzącymi ze środków publicznych
 • Inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne
 • Decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt (burmistrz, prezydent)

SPÓŁDZIELNIE MIESZKANIOWE


INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE DLA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH

Jesteście Państwo zainteresowani obniżeniem kosztów energii elektrycznej, ale nie wiecie od czego zacząć? 

Nic nie szkodzi. SKB ENERGY dostarczy Państwu najefektywniejsze rozwiązania, które pomogą obniżyć koszty funkcjonowania Waszej spółdzielni/wspólnoty mieszkaniowej, a mieszkańcy będą oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną.

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ SKB ENERGY?

Zaoszczędzimy Wam czasu, zajmując się wszystkimi formalnościami

Zamontujemy kompletną instalację, dostosowaną do potrzeb spółdzielni / wspólnoty

Wykonamy cały projekt z analizą produkcji energii i oszczędności

Zapewnimy wsparcie przez cały okres inwestycji

Wedle życzenia założymy system monitorujący do zarządzania energią

Obniżymy Twoje rachunki za energię elektryczną nawet o 90%

SKB ENERGY kochamy świat, kochamy życie i środowisko, w którym żyjemy. Propagujemy te wartości umożliwiając jak największej ilości ludzi dostęp do zdrowej, czystej energii elektrycznej ze Słońca. Dzięki inwestycjom, które wykorzystują odnawialne źródła energii, pomagamy chronić środowisko naturalne i w znaczącym stopniu przyczyniamy się do efektywnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

PROCES INWESTYCYJNY BUDOWY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

 • Konsultacja, przeprowadzenie audytu, złożenie oferty
 • Podpisanie umowy
 • Wykonanie projektu, kosztorysu oraz dokumentacji technicznej
 • Pozyskiwanie finansowania 
 • Budowa systemu fotowoltaicznego
 • Podłączenie instalacji do sieci
 • Zgłoszenie mikroelektrowni do Zakładu Energetycznego  

Jeżeli chcielibyście Państwo, aby firma SKB ENERGY wykonała bezpłatny audyt, przeprowadziła konsultację, wykonała projekt i kosztorys, to zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego lub do kontaktu telefonicznego.

Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!